Od dnia 04.04.2022 jesteśmy w lokalu po drugiej stronie ulicy: Nowy adres - Al.Krakowska 45, 02-183 Warszawa

Oświetlenie LED - różne rodzaje i przeznaczenie

 

Żarówka LEDTechnologia LED, chociaż jest już dobrze wszystkim znana i towarzyszy nam w różnych dziedzinach życia, nadal potrafi zaskoczyć. Wszystko dlatego, że takie rozwiązania są nieprzerwanie udoskonalane. W efekcie oprawy, taśmy, panele, żarówki LED oraz naświetlacze i świetlówki LED są w stanie zaproponować użytkownikom coraz atrakcyjniejsze parametry.

 

Świetlówki LED liniowe

 

Producenci nie zamykają się jedynie na klasyczne żarówki LED, choć te, niewątpliwie są cennym nabytkiem w każdej przestrzeni mieszkalnej i nie tylko. Na tle współczesnych rozwiązań ciekawie prezentują się m.in. świetlówki liniowe LED. Takie rozwiązania przeznaczone są do specjalnych opraw. Docenia się je m.in. za:

 

  • świetny wskaźnik oddawania barw

 

W tym miejscu warto wspomnieć o oświetleniu LED w postaci świetlówek liniowych mięsnych. Emitują światło, które nadaje jedzeniu świeży wygląd i bardziej nasyconą barwę.

 

  • doskonałą odporność na wymagające warunki

 

Takich świetlówek używa się w miejscach, w których pojawiają się opary, oraz niskie lub wysokie temperatury. Przykładem produktu do zadań specjalnych są świetlówki mrozoodporne, które wyróżniają się bezawaryjnością nawet w temperaturze -20 stopni Celsjusza.

 

Kompaktowe oświetlenie LED

 

Przeciętna osoba technologię LED kojarzy przeważnie z żarówkami kompaktowymi LED. Zaawansowane propozycje zostały wyposażone w nowoczesny elektroniczny układ zasilający. Żarówka LED już po chwili świeci intensywnie. Bez problemu można ją wielokrotnie wyłączać i włączać, bo takie działania nie wpływają na trwałość produktu. Ogromny wybór żarówek LED sprawia, że w bardzo łatwy sposób można wybrać wariant idealnie pasujący do kinkietu, żyrandola oraz sprawdzający się w innych otwartych oprawach oświetleniowych.

 

Oprawy i naświetlacze LED

 

Część modeli wyróżnia się subtelną delikatną konstrukcją, przez co doskonale wpisują się one w aranżacje biurowe i w różnego rodzaju pomieszczenia reprezentacyjne. Z kolei bardziej masywne naświetlacze LED znajdują swoje zastosowanie w przemyśle. Część z nich została wyposażona w obudowę z ocynkowanej blachy oraz w szybę ze szkła hartowanego.

 

Taśmy i panele LED - stylowe oświetlenie domów i mieszkań

 

Nowoczesne taśmy i panele LED to oświetlenie, po które przeważnie sięga się z myślą o eleganckim i stylowym wykończeniu przestrzeni. To właśnie te produkty, obok żarówek LED najczęściej znajdziemy w aranżacjach pomieszczeń mieszkalnych. Szczególną uniwersalnością wyróżnia się oświetlenie LED w formie taśm. Z taką linią światła można kreować intrygujące efekty i podkreślać naturalne załamania w wyposażeniu czy krawędzie pomieszczenia.

 

Panele, oprawy, taśmy, żarówki LED, naświetlacze LED, świetlówki LED i inne oświetlenie tego typu to uniwersalne urządzenia, które swoje zastosowanie znajdują w eleganckich gabinetach, halach przemysłowych, domowych, przytulnych wnętrzach czy rozległych hurtowniach. Wszystkie te warianty bazują na tej samej technologii. Różnice między poszczególnymi opcjami są jednak na tyle wyraźne, że z powodzeniem można mnożyć ich różnorodne zastosowania.